logojpg742x742

Bierzemy udział
w akcji: „Polska. Zobacz więcej – weekend za pół ceny”

Bierzemy udział
w akcji: „Polska. Zobacz więcej – weekend za pół ceny”

Od 5 października  (od godz. 17:00) do 7 października w całej Polsce odbędzie się już po raz kolejny, organizowana przez Polską Organizację Turystyczną akcja „Polska. Zobacz więcej – weekend za pół ceny”. Wydarzenie ma zachęcić Polaków do podróży i korzystania z bogatej oferty turystycznej naszego kraju. W ramach akcji wiele atrakcji turystycznych na terenie całej Polski będzie można odwiedzić za pół ceny. Zniżki przewidziane są także w niektórych obiektach hotelarsko-gastronomicznych.

Centrum Nauki Leonardo da Vinci jest jednym z obiektów turystycznych, które biorą udział w akcji „Polska. Zobacz więcej – weekend za pół ceny”. W ramach akcji 6 i 7 października 2018 każdy odwiedzający otrzyma 50% zniżki na warsztaty przyrodnicze i artystyczne w Centrum Nauki (liczba miejsc jest ograniczona, dlatego konieczna jest rejestracja telefoniczna), a także 50% zniżki na pokazy naukowe. Dodatkowo, wszyscy, którzy w tych dniach odwiedzą Centrum Nauki Leonardo da Vinci będą mogli nabyć bilet ze zniżką 50%.

W Centrum Nauki Leonardo da Vinci zobaczyć można dwie wystawy. Pierwsza z nich to  „Człowiek – niezwykła maszyna”, poświęconą człowiekowi oraz procesom biologicznym zachodzącym w ludzkim organizmie. Wystawa podzielona jest na sekcje poświęcone poszczególnym układom: oddechowemu, pokarmowemu, nerwowemu, szkieletowemu krwionośnemu. Nie jest to jednak nudna, szkolna wiedza. Zwiedzający mogą zobaczyć na własne oczy, jak oddychają płuca palacza, zobaczyć swój szkielet na ekranie monitora oraz podejrzeć żyły, które znajdują się w dłoni. Wystawa „Człowiek – niezwykła maszyna” to też możliwość sprawdzenia swojej sprawności umysłowej i fizycznej.

Druga wystawa, „Człowiek – trybik w machinie przyrody”, służy edukacji ekologicznej
i przyrodniczej. Zwiedzający mają możliwość zapoznać się z podstawowymi pojęciami z dziedziny ekologii i przyrody, takimi jak: atmosfera, gospodarka wodna, ekosystem, segregacja, recykling, flora, fauna, ochrona gatunkowa roślin i zwierząt. Głównym celem wystawy jest upowszechnienie informacji o stanie środowiska naturalnego w Polsce oraz podniesienie poziomu wiedzy z zakresu korelacji człowiek-środowisko, środowisko-człowiek.