extryuliohlnlk

25.08 Śniadanie na trawie
-Bieg charytatywny

25.08 Śniadanie na trawie
-Bieg charytatywny

Przypominamy, że 25 sierpnia br., tj. niedziela w godz. 11.00-16.00 na terenie Ogrodów Doświadczeń przy Centrum Nauki Leonardo da Vinci, odbędzie się kolejne „Śniadanie na trawie”
Głównym punktem wydarzenia będzie bieg charytatywny pn. „Biegnę, żeby pomóc Adasiowi”. Bieg odbywa się w naszej jednostce cyklicznie od kilku lat. Organizowany jest we współpracy z Fundacją Nasz Maraton oraz Siebiega.

 

Adaś, dla którego organizowany jest bieg, to skrajny wcześniak. Urodzony w stanie ciężkim, w 28 tygodniu ciąży, ważył 1000g. Uzyskał 3 punkty w skali Apgar. U chłopca zdiagnozowano autyzm sprzężony z zaburzeniami mowy o typie afazji ruchowej. Adaś nie mówi. Potrzebuje wszechstronnej i stałej rehabilitacji wspomagającej jego opóźniony rozwój psychoruchowy. Leczenie Adasia jest bardzo kosztowne. Fundusze zebrane podczas biegu z całą pewnością będą dużym wsparciem dla rodziców chłopca. Pozwolą im pokryć część wydatków związanych z rehabilitacją dziecka.
Po biegu charytatywnym odbędą się pozostałe zaplanowane na ten dzień aktywności w postaci gier i zabaw dla dzieci i dorosłych, zwiedzania Dworu Starostów Chęcińskich, konkursów z nagrodami.

 

Więcej szczegółowych informacji na stronie Wydarzenia: https://www.facebook.com/events/507112939856467/
Przypominamy, że 25 sierpnia br., tj. niedziela w godz. 11.00-16.00 na terenie Ogrodów Doświadczeń przy Centrum Nauki Leonardo da Vinci, odbędzie się kolejne „Śniadanie na trawie”
Głównym punktem wydarzenia będzie bieg charytatywny pn. „Biegnę, żeby pomóc Adasiowi”. Bieg odbywa się w naszej jednostce cyklicznie od kilku lat. Organizowany jest we współpracy z Fundacją Nasz Maraton oraz Siebiega.

 

Adaś, dla którego organizowany jest bieg, to skrajny wcześniak. Urodzony w stanie ciężkim, w 28 tygodniu ciąży, ważył 1000g. Uzyskał 3 punkty w skali Apgar. U chłopca zdiagnozowano autyzm sprzężony z zaburzeniami mowy o typie afazji ruchowej. Adaś nie mówi. Potrzebuje wszechstronnej i stałej rehabilitacji wspomagającej jego opóźniony rozwój psychoruchowy. Leczenie Adasia jest bardzo kosztowne. Fundusze zebrane podczas biegu z całą pewnością będą dużym wsparciem dla rodziców chłopca. Pozwolą im pokryć część wydatków związanych z rehabilitacją dziecka.
Po biegu charytatywnym odbędą się pozostałe zaplanowane na ten dzień aktywności w postaci gier i zabaw dla dzieci i dorosłych, zwiedzania Dworu Starostów Chęcińskich, konkursów z nagrodami.

 

Więcej szczegółowych informacji na stronie Wydarzenia: https://www.facebook.com/events/507112939856467/