Wystawa „Świat Leonarda da Vinci”

„Świat Leonarda da Vinci”

Wystawa „Świat Leonarda da Vinci” została stworzona przez centrum badawcze Leonardo3 w Mediolanie. Do tej pory była pokazywana w takich miejscach jak Tokio, Nowy Jork czy Chicago.

Ekspozycja składa się z kilkudziesięciu elementów. Wśród nich znajduje się stanowisko interaktywne Kodeks Atlantycki, na którym można zapoznać się z największym kodeksem Leonarda o maszynach i analizować interaktywne, trójwymiarowe modele ponad 50 z nich. W Kodeksie o Lataniu zapoznamy się z badaniami nad lotem ptaków, które posłużyły Leonardowi do zaprojektowania maszyny latającej. Na wystawie znajdują się modele fizyczne mechanicznego lwa, robota-żołnierza, wielkiego latawca czy machiny czasu. Wystawa zawiera również reprodukcje projektów i obrazów Leonardo da Vinci, m.in. Ostatnią Wieczerzę, a także modele mostu obrotowego i miasta idealnego. Na stanowiskach interaktywnych każdy może zbudować wybrane projekty Leonarda a także namalować jedno z największych dzieł Leonarda- Ostatnią Wieczerzę!

Wystawa „Świat Leonarda da Vinci” była prezentowana w Naszym Centrum 05.09.2015 r. do 18.09.2015 r. Obecnie Wystawę można zobaczyć w Korei Południowej.